Ako prebieha vložkovanie

Ako prebieha vložkovanie komína

Ako prebieha vložkovanie a frézovanie komína?

Máte komín plný dechtu? Takéto komíny často nespĺňajú svoj účel a preto je potrebné ich vyčistiť. Aby ste svoj komín priviedli opäť do funkčnosti, pomôže frézovanie a následné vyvložkovanie, čím zväčšíte prieduch komína a zbavíte sa nečistôt.

Ukážka frézovania

Frézovanie a vložkovanie je rýchly proces, vďaka ktorému si svoj komín renovujete za necelý pracovný deň. Váš komín bude ako nový. Bude mať vyšší ťah a jeho údržba bude oveľa jednoduchšia, životnosť vyvložkovaného a vyfrézovaného komína je viac ako 50 rokov a navyše na každé naše dielo vám poskytneme 10 ročnú záruku!

Ako prebieha proces frézovania a vložkovania

Na vrch komína umiestnime stojan na frézu. Stojan je potrebné umiestniť kolmo nad komínový otvor. Na tento stojan upevníme frézu, ktorá sa bude do komína spúšťať.

Postup frézovania komína

  • Blízko domu umiestnime zdrojovú jednotku, ktorá bude slúžiť ako energia pre pohon frézy. Navzájom sa prepojí s frézou umiestnenou na stojane pomocou rozvodov.
  • Do komína, ktorý ideme frézovať, vložíme frézu a spustíme ju až ku dnu komína. Potom frézujeme smerom nahor. Nezáleží, či je komín štvorcový, obdĺžnikový alebo kruhový. Frézovanie je možné pre všetky typy komínov. Taktiež je možné frézovanie v rôznych priemeroch.
Kontaktný formulár Zaujíma Vás naša ponuka?
Kontaktujte nás
Postup frézovania komína

Ak už máme vyfrézované, zložíme z komína frézu a taktiež stojan. Celé pohonné zariadenie môžeme odpratať aby sme si spravili priestor a mohli pokračovať v procese vložkovania.

Po vyfrézovaní je potrebné do komína vložiť vložku. Je to dôležitá časť, pretože sa vyžaduje dodržiavanie SK noriem. Do komína sa z hornej časti vsunie celistvá nerezová alebo antikorová rúra. Aby sa vložka zmestila, frézuje sa o niečo väčší priemer, ako je priemer vložky.