Vložkovanie komínov

Vložkovanie komínov realizujeme nerezovým systémom po celom Slovensku s dopravou zdarma. Ak máte komín ktorý je väčšieho rozmeru napr. 40x40 nie je nutné komín frézovať, ale ak máte komín bežných rozmerov 15x15 je nutné frézovanie pred vložkovaním. Komín je potrebné zväčšiť, aby sa následne mohla osadiť vložka. Komín je nutné po odfrézovaní prevložkovať, nakoľko to vyžaduje vyhláška a spôsobili by ste si tým problémy spojené s prienikom dechtu do obytnej časti. Vložkovanie komínov je teda proces, ktorý Vám ponúka bezpečné spaľovanie a odvod splodín cez komínové teleso. Vložkovanie komína je práca na jeden deň.Nerezový systém na vložkovanie komínov

Po vyfrézovaní je potrebné komín  vyvložkovať

Každý nerezový systém montovaný v SR musí byť označený a to jednotlivo na každom komponente komínovej zostavy náležitými údajmi o produkte. Vložkovanie komínov sa tak doporučuje vykonávať len zo správneho materiálu a dielov. Ak budete nakupovať nerezový systém kdekoľvek, kontrolujte si tieto údaje. Povedia Vám pravdivosť materiálu, ktorý Vám obchodník predáva. Naša spoločnosť predáva len materiál po našej výstupnej kontrole každého prvku komínovej zostavy. Môžeme tak pristupovať zodpovedne ku kvalite a garantovať materiál ktorý predávame na vložkovanie komína. Každý nerezový systém obsahuje aktívny počet rúr, spodné dvierka, odvod kondenzu, napojenie dymovodu, komínovú obruč a čiapku, ktorú máme ako jediná firma v SR navrhnutú tak, tak aby plnila účel a pritom neobmedzovala komín v ťahu. Navrhovali sme ju vďaka dlhoročným skúsenostiam a nakoľko sa nám osvedčila montujeme ju už všetkým zákazníkom od roku 2011. Vložkovanie komínov realizujeme po celom Slovensku rýchlo a efektívne so zárukou až 10 rokov. Vložkovanie komína je rýchla cesta k spokojosti vykurovania.

Dôležitým faktorom odborne prevedenej práce je osadiť materiál, ktorý spĺňa predpisy o komínoch SR. Naša spoločnosť dlhodobo spolupracuje s Európskymi výrobcami nerezových systémov a tak môžeme zákazníkom ponúknuť top produkty určené pre takýto stavebný segment. V ponuke preto máme aj trojvrstvové nerezová systémy, ktoré sa montujú prevažne do exteriéru.

Vložkovanie komínov je najrýchlejší spôsob rekonštrukcie starého komínového telesa vykonaný za 1 pracovný deň.

Montujeme certifikovanú žiaruvzdornú nerez triedy 1.4828, alebo 1.4404.

Fotografie komponentov použitých pre vložkovanie komína nerezovým systémom.