Čo je frézovanie komína a na čo slúži

Naša firma poskytuje zväčšovanie, frézovanie a vložkovanie komínových telies po celom území SR.

Frézovanie komína slúži k zväčšovaniu komínového prieduchu. Jedná sa o hydraulicky poháňané zariadenie, ktoré pretvorí štvorcový komín do kruhového prierezu. Je to efektívny a overený spôsob, ako zrenovovať (obnoviť) starý komín, nakoľko zbúranie starého a výstavba nového komína je časovo, ale aj finančne náročné. Vieme frézovať tehlové, betónové, šamotové a keramické komíny. Frézovanie komínov Vám tiež vyčistí vnútornú stenu komínového plášta od usadeného dechtu.
Frézujeme prevažne v priemeroch 160, 180, 190, 210 mm, ale aj viac podľa požiadavky komínového telesa. Do takto pripraveného komína montujeme jednovrstvovú antikorovú vložku triedu nerezu EN 1:4404 hrúbka 0,6 mm vhodné pre plynové kotle, alebo EN 1:4828 hrúbka 0,8 a 1,0 mm špecifikované pre kotle na tuhé palivo drevo, uhlie, ale aj plyn.

Výhody frézovania komína

  • Zlepšenie ťahu komína u starých, ale aj nových spotrebičov
  • Bezstarostná a jednoduchá údržba vykonávaná silónovou kefou
  • Celistvá a rýchla rekonštrukcia komína vykonaná len za 1 deň
  • Nemusíte stavať nový a búrať starý komín, čím ušetríte čas
  • Odstránenie zadechtovaného komína
  • Zastavenie ďalšieho šírenia dechtu do muriva
  • Odstránenie moknutia a zápachu vnútorných stien komína

Samotné frézovanie bez vložkovania komína nemá význam. Komín je nutné po frézovaní vždy vyvložkovať jednovrstvovým nerezovým systémom.

Pozrite si krátke video, ktoré zobrazuje proces frézovania.

 

Frézovanie komínov vyrieši takmer všetky problémy s vykurovaní. Predĺži životnosť komína o ďalšie desaťročia a výrazne Vám ušetrí palivo vďaka optimálnemu horeniu v kotli.

Bezplatná odborná konzultácia: 0917 999 096
alebo na tel.: +421 917 867 191