Ako prebieha vložkovanie komína

Ako prebieha vložkovanie a frézovanie komína?

Máte komín plný dechtu? Takéto komíny často nespĺňajú svoj účel a preto je potrebné ich vyčistiť. Aby ste svoj komín priviedli opäť do funkčnosti, pomôže frézovanie a následné vyvložkovanie, čím zväčšíte prieduch komína a zbavíte sa nečistôt.

Pozrime sa, ako prebieha proces frézovania a vložkovania komínov:

    Frezovacia_hlavica.jpg

  1. Na vrch komína umiestnime stojan na frézu. Stojan je potrebné umiestniť kolmo nad komínový otvor. Na tento stojan upevníme frézu, ktorá sa bude do komína spúšťať.
  2. Blízko domu umiestnime zdrojovú jednotku, ktorá bude slúžiť ako energia pre pohon frézy. Navzájom sa prepojí s frézou umiestnenou na stojane pomocou rozvodov.
  3. Do komína, ktorý ideme frézovať, vložíme frézu a spustíme ju až ku dnu komína. Potom frézujeme smerom nahor. Nezáleží, či je komín štvorcový, obdĺžnikový alebo kruhový. Frézovanie je možné pre všetky typy komínov. Taktiež je možné frézovanie v rôznych priemeroch.
  4. Ak už máme vyfrézované, zložíme z komína frézu a taktiež stojan. Celé pohonné zariadenie môžeme odpratať aby sme si spravili priestor a mohli pokračovať v procese vložkovania.
  5. Po vyfrézovaní je potrebné do komína vložiť vložku. Je to dôležitá časť, pretože sa vyžaduje dodržiavanie SK noriem. Do komína sa z hornej časti vsunie celistvá nerezová alebo antikorová rúra. Aby sa vložka zmestila, frézuje sa o niečo väčší priemer, ako je priemer vložky.

freza_na_komine.jpg

Frézovanie a vložkovanie je rýchly proces, vďaka ktorému si svoj komín renovujete za necelý pracovný deň. Váš komín bude ako nový. Bude mať vyšší ťah a jeho údržba bude oveľa jednoduchšia, životnosť vyvložkovaného a vyfrézovaného komína je viac ako 50 rokov a navyše na každé naše dielo vám poskytneme 10 ročnú záruku!